RODEN Road Design Polska Sp. z o.o. jest biurem projektowym oferującym usługi w zakresie projektowania inwestycji komunikacyjnych, przede wszystkim obiektów liniowych (dróg krajowych i dróg innych klas).

Projekty budowlane i wykonawcze

Projekty domów są tak różne, jak różni są ich właściciele. Plany, nie są wykonywane tylko na indywidualne zamówienia. W sieci, możemy znaleźć wiele gotowych już projektów, które możemy nabyć bez długiego oczekiwania. Ponadto, cena gotowych już projektów jest znacznie niższa od tych, przygotowywanych na zamówienie.

Projekt budowlany, różni się od wykonawczego, głównie zawartością. Spełniają różne funkcje oraz są niezbędne na różnych etapach inwestycji. Projekt budowlany jest niezbędny, natomiast wykonawczy, powstaje na zamówienie.

Oferujemy kompleksowe wykonanie projektów budowlanych oraz wykonawczych. Każdy z projektów, wykonywany jest do indywidualnych wymagań i oczekiwań.

Projekty drogowe

Na proces projektowania drogi, składa się wiele czynników związanych zarówno z opracowaniem dokumentacji technicznej, jak i załatwieniem formalności prawno-administracyjnych. Jeśli chodzi o samo projektowanie, jest to bardzo złożony proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy.

Bez problemu odnajdujemy się we wszystkich urzędowych procedurach. Oferujemy projekty drogowe na różnych etapach inwestycji, które są niezbędne aby uzyskać decyzje administracyjne. Pomożemy zaoszczędzić cenny czas oraz odciążymy Cię od załatwiania spraw administracyjnych.

Opracowujemy projekty:

  • budowy dróg,
  • przebudowy dróg,
  • budowy zjazdów,
  • budowy ulic i wiele innych.

Projekty organizacji ruchu

Organy, które zarządzają daną drogą, są odpowiedzialne za organizację ruchu. Jeśli chodzi o praktykę, to nie są to urzędnicy, tylko doświadczeni architekci. Organizacja ruchu drogowego, jest to szereg rozwiązań, które mają na celu aby piesi oraz pojazdy, mogły bezpiecznie się poruszać. Projekty, wykonywane są na podstawie badań, które zostały wcześniej przeprowadzone.

W nasze ofercie, znajdziecie Państwo, usługę przygotowania niezbędnej dokumentacji oraz pomagamy w uzyskaniu potrzebnych opinii, które są niezbędne do zatwierdzenia projektu. Do każdego klienta, podchodzimy indywidualnie z uwzględnieniem jego potrzeb.

Projekty obiektów inżynierskich

Projektowanie obiektów inżynierskich, jest nie tylko naszym zawodem, ale przede wszystkim pasją, zawsze dążymy do uzyskania optymalnych rezultatów. Mamy wykwalifikowaną kadrę inżynierów. Naszym wszechstronnym doświadczeniem, wiedzą oraz umiejętnościami, dzielimy się z naszymi klientami, proponując im najlepsze rozwiązania.

Nasze portfolio, zawiera różnorodne obiekty:

  • mosty i wiadukty,
  • obiekty zespolone i łukowe,
  • obiekty stalowe i wiele innych.

Oferujemy Państwo pełne doradztwo techniczne, dotyczące projektowania oraz wykonywania konstrukcji.

Mapy do celów projektowych

Mapy do celów projektowych, są opracowaniem , które powstaje w oparcie o bazę mapy zasadniczej. Są one niezbędne, do wykonania jakiejkolwiek inwestycji, która wymaga pozwolenia na budowę. Taka mapa, powinna być wykonana jako kopia aktualnej mapy zasadniczej lub innej, która została wcześniej przyjęta do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Wykonujemy precyzyjne mapy do celów projektowych, dla obiektów, które wymagają pozwolenia na budowę. Przygotowywane są na etapie, który poprzedza realizację każdego projektu budowlanego.

Prognozy ruchu

Prognozy ruchu, wykonywane są dla lepszego poznania oraz odwzorowania systemu transportowego. Dzięki temu, możliwe jest planowanie oraz rozwój sieci. Bazując na dokładnej analizie stanu istniejącego oraz na modelu stymulacyjnego, opracowywane są przez nas prognozy ruchu. Jest to niezbędne, aby móc podjąć trafne decyzje związane z planowanymi inwestycjami.

Audyty BRD

Audyty bezpieczeństwa ruchu drogowego, są to działania, które mają na celu określić działanie drogi już istniejącej, m.in. organizację ruchu, aby określić czy nie ma potrzeby wprowadzania różnorodnych usprawnień. Są one ważne również przy inwestycjach budowy dróg, modernizacji oraz napraw. Jego wyniki, udokumentowane są raportem.

Oferujemy swoim klientom, wykonanie audytu BRD przez audytora, lub ich zespół posiadających odpowiednie certyfikaty.